ליאור שטייגמן

"LIFE IS WHAT HAPPENS TO YOU WHILE YOU'RE BUSY MAKING OTHER PLANS"

JOHN LENNON

שמי ליאור שטייגמן ואני קונדיטור. בשנתיים האחרונות אני מוביל את מגמת הקונדיטוריה ב"דנון – בית הספר למצוינות קולינרית" ששוכן בנמל תל אביב.

 

אני מאוד אוהב את העבודה שלי, ואם אנסה לשים את האצבע בדיוק על הדבר שאליו אני נמשך בה, הרי זו ההתעסקות עם הטעמים, השילוב בין המרקמים השונים והטיפול העדין באסתטיקה, וכל אלו יחד מתאחדים לדבר שלם. גם עצם היכולות לאלתר, לשנות ולהגיע לתוצאה אחרת בכל פעם גורמות לי לסיפוק רב.

דבר נוסף שאני מאוד אוהב בעבודתי הוא חווית ההוראה והיכולת להעביר ידע בצורה מתודית עד כמה שאפשר, או לפחות לנסות 🙂

הבלוג הזה נוצר מתוך רצון עמוק ובוער לחלוק עם אחרים את אהבתי לתחום ואני רואה בכתיבה סוג של שליחות. לא דמיינתי שאי פעם אעסוק בכתיבה, ואכן תהליך הכתיבה לא פשוט לי כלל, וטומן בחובו רגעי משבר לא מעטים.., אך יחד עם זאת הזמן והתרגול עושים את שלהם, המילים מתחילות לזרום ואני מתחבר לכתיבה יותר ויותר.

בשנים האחרונות עברתי השתלמויות מיקצועיות רבות בארץ ובצרפת, והזדמן לי לעבוד לצידם של טובי הקונדיטורים הצרפתיים. אחד הדברים החשובים שלמדתי מהם הוא החשיבות שיש בחלוקת הידע ושיתופו עם אחרים. והבנה זו דחפה אותי לחלוק את מתכוני, רשמי והבנותיי בתחום הקונדיטוריה והקולינריה בכל.

שנתיים לאחור, אני מסיים את עבודתי כמרצה בבישולים, שם עבדתי שנים רבות יחד עם מאיר דנון וחגי לרנר, יחד עזבנו להקים את מה שאנחנו רואים כדבר הבא בתחום ההכשרה הקולינרית, "דנון – בית הספר למצוינות קולינרית".

שנה לאחור, טס לעבוד לצידו של כריסטוף מישאלק במעבדתו בפריז – מסתמן שזו אחת התקופות החשובות שעברתי מבחינת ההתפתחות הקולינרית.

שלוש שנים נוספות אחורה ,אני מסיים לעבוד במקום שבעצם הכניס אותי לעיניינים.."רביבה וסיליה".

שישה חודשים קודם לכן, אני עובד במרץ על פיתוח מחלקת הלחם ב"רביבה וסיליה". התחלתי ללמוד בשקיקה ובאהבה רבה את כל נושא הלחם, ואחרי הרבה ניסיונות הצלחנו לפתח קו לחמים, קטן אך איכותי.

שנתיים קודם לכן, כחלק מהחיפושים אחר קונדטוריה ראויה לעבוד בה, אני מוצא את עצמי יושב על הבר עם רביבה אפל בסניף שברמת השרון. רביבה אומרת לי שכרגע לא צריכים עובדים בקונדיטוריה ושואלת אם הייתי מעוניין לעבוד במטבח. כמובן שהסכמתי ובחצי השנה הקרובה אעבוד במטבח, או במה שלימים כיניתי "התופת" – חייבים לצחוק אם רוצים לשרוד :-). חמש משמרות בשבוע ב"תופת" ומשמרת אחת של סטאג' בקונדטוריה עשו את שלהן ולאחר חצי שנה של עבודה קשה עברתי בשמחה וגאווה גדולה להיות חלק מהצוות של הקונדיטוריה הכי טובה בארץ.

 

רביבה

רביבה אפל

 

שנה וחצי לאחור, שף אורן גירון, מבית הספר עושים בישול, מציע לי להיות הסו-שף שלו בבית הספר. לאחר לבטים רבים הסכמתי וכך זכיתי ללמוד ולעבוד לצד אחד השפים הפדגוגיים והכריזמטיים ביותר שפגשתי. גיליתי שאני מאוד אוהב את תחום הקונדיטוריה והחלטתי להמשיך ולעסוק בו.

שלושה חודשים קודם עשיתי צעד אמיץ (לא צריך להיסחף:) והחלטתי לנסות וללמוד משהו בנוסף למוזיקה, שבה הייתי שקוע עד מעל לראש. מכיוון שהייתי די סקפטי החלטתי לקחת קורס קצר ב"עושים בישול" על מנת לבחון אם זה בכלל מתאים לי. לאחר התאהבות מוחלטת בתחום, החלטנו, אני ומאיה, שהפכה לאשתי עם השנים, למכור את "ג'וק" (אוטו קטן בעל יכולות של ג'וק) וללמוד קורס נוסף.

שנתיים אחורה בזמן, סיימתי את לימודי ב"רימון", בי"ס למוסיקה, לא חשבתי שאי פעם אעשה משהו אחר מלבד הנגינה. אגב, על מנת להצליח לחיות בתור מוסיקאי, עבדתי כטבח במטבחים מזדמנים – מעניין שכבר אז הייתה לי משיכה לתחום…

עשר שנים אחורה, אני בן 12, יש לי דלקת חמורה במרפק בעיקבות לימודי טניס. החלטתי להפסיק את האימונים וללמוד גיטרה – צורת הכלי מאוד דומה ובעלת מיתרים :-). בעשר השנים הקרובות אקדיש את חיי למוסיקה בצורה הכי מקצועית שיש.

נעצור פה, כי על מנת להבין את הקשר בין מה שקרה לי לפני גיל 12 ועד היום כנראה שאצטרך פסיכולוג צמוד, ואני עדיין לא מרגיש מוכן לכך..

ובחזרה להווה: כמו שכדור הארץ מסתובב, די מהר מסתבר, אך אנחנו לא מרגישים את תזוזתו, כך גם חיינו  משנים מסלולים ולא תמיד אנחנו שמים לב לגורם. יש אנשים מעטים שאדם יכול להיות בטוח שיש להם השפעה על מסלול חייו. כזה הוא בשבילי מאיר דנון,לצידו עבדתי בעשר השנים האחרונות. אני יודע שהוא לא יסכים איתי ואף יבקש ממני להוריד את המשפטים הללו, אך הפגישה איתו השפיעה רבות על חיי המקצועיים והביאה אותי למקום בו אני נמצא היום.

18/09/15 – נפתח "דנון – בית הספר למצוינות קולינרית" , בו אתפקד כראש מגמת הקונדיטוריה וביחד עם מאיר דנון ועוד שורה ארוכה של שפים מהארץ ומהעולם נכשיר את דור העתיד של הקולינריה בארץ.

זה הכל לבינתיים. הניסיון מלמד שאין לנו דרך לדעת מה יוליד יום או כמו שאמר לנון "החיים הם מה שקורה לך כשאתה עסוק בלתכנן תוכניות אחרות…"

 

 

ליאור שטייגמן